slide4.jpg

 

FINALISTER ASKO Servering Norgescup 2020  

Etter en spennende dag på Jåttå Videregående Skole har dommerene avgjort hvilke 6 lag som skal gå til finalen.

Kriteriene for dagens oppgave var:

Hovedrett

Hel Liveche kylling fra Nortura

Bryst skal stekes på skrog, pølse av lår og vinger, disse skal beines ut.

Kraft skal kokes av bein.

Grønnkål og selleri fra Bama skal inngå. 

Dessert

Vannbakkels med crakling – se oppskrift.

Crakling

180 g mel

40 g mandelmel

120 g saltet smør

220 g demerarasukker

Kjør alt i blender og kjevle tynt ut

Stikk ut i samme størrelse som vannbakkels og stek sammen på 200 grader i 6 min, 180 grader i 8 min

Vannbakkelsene skal fylles med ekte Vaniljekrem, valgfritt tilbehør/element.

Meny

Dere skal tilberede og anrette en to retters meny til 6 personer. Husk at det som står i menyen må samsvare med det dere presenterer, både i innhold og fagbetegnelse. Ved bruk av faguttrykk vil Juryen bruke «Matleksikonet» av Kjell E. Innli som fasit.

Etter vilkårlig rekkefølge ser listen over finalister slik ut:

 De 6 lagene for kokker som går videre til finalen er:

 

 

Lag nr

 

 

Sted

 

 

Lærebedrift

 

 

Lærling

 

 

Lag leder

 

 

03.

 

 

Bergen 2

 

 

Scandic Ørnen

 

 

May Patcharin Jipton

 

 

Andreas Gjuvsland

 

 

   

Solstrand Hotell

 

 

Alexander Solvang

 

 

 

04.

 

 

Rogaland 1

 

 

Fisketorget Stavanger

 

 

Magnus Svendsbø

 

 

Lars Erik Kristiansen

 

 

   

Fisketorget Stavanger

 

 

Frida Haver

 

 

 

07.

 

 

Vestfold

 

 

Colorline

 

 

Michael Nedberg Skretting

 

 

Maria Øynes

 

 

   

Colorline

 

 

Mariell Olsen Pal

 

 

 

10.

 

 

Bodø og omegn

 

 

Restaurant Bjørk

 

 

Sam Liu

 

 

Simon Engen

 

 

   

Restaurant Bjørk

 

 

Eivind Munkhaug Qvigstad

 

 

15.

 

 

Oslo 1

 

 

Statholdergaarden

 

 

Sander Hjelvik

 

 

Torbjørn Forster

 

 

   

Statholdergaarden

 

 

Rohollah Murshakhi

 

 

 

16.

 

 

Oslo 2

 

 

Statholdergaarden

 

 

Simen Johansen

 

 

Torbjørn Forster

 

 

   

Statholdergaarden

 

 

Martine Espeland

 

 

 

 

 

Og de 6 lagene for servitører som går videre til finalen er:

 

Lag nr

 

Sted

 

Lærebedrift

 

Lærling

 

Lag leder

 

01.

 

 

Oslo 1

 

 

Statholdergaarden

 

 

Scott Garcia de Presno

 

 

Jon Skaset Mølmen

 

 

   

Statholdergaarden

 

 

Mina Malene Fykse Elazhari

 

 

02.

 

 

Trondheim 1

 

 

Britannia Hotel

 

 

Tor Espen Ovesen

 

 

Arne Kristian Birkelund

 

 

     

Odin Loktu Tvedt

 

 

 

04.

 

 

Vestfold 1 MKS

 

 

Color Magic/ Colorline

 

 

Haakon Valøy Lindstad

 

 

Stian Pande Johnsen

 

 

   

Color Magic/ Colorline

 

 

Daniel Schjerven Urang

 

 

05.

 

 

Oslo 2

 

 

Brasserie France

 

 

Tiril Faannessen

 

 

Stian Santos Utrimark

 

 

   

Brasserie France

 

 

Eirik Jarkvam

 

 

 

06.

 

 

Oslo 3

 

 

Selskapslokaler Oslo Militære Samfund

 

 

Therese Gjesti Friis

 

 

Ann Mari Wang-Johannessen

 

 

   

Brasserie France

 

 

Bryan- Matthew Santos

 

 

08.

 

 

Vestfold 2

 

 

Scandic Park Hotel Sandefjord

 

 

Jonas Kittilsen

 

 

Rita Hansen

 

 

 

ORRM Vestfold/Buskerud

 

 

Scandic Park Hotel Sandefjord

 

 

Elisabeth Haakstad

 

 

 

 

 

 

 

Vi ønsker alle lagene lykke til i ASO Servering Norgescup 2020 finalen, som har velkomst og info kl 0800 på Jåttå Videregående Skole.

Lørdagens  finaleoppgave er som følger:

 

Forrett

 

Årets forrett skal være Vegansk

 

Selleri fra BAMA, TINE produktet Gryr vegetar fløte og Wild Mushroom Earth-kraft fra Unilever skal inngå.

 

Retten skal serveres med saus og garnityr

 

Hovedrett

 

Sterling Kveite fra BAMA  skal benyttes

 

Dill, regnbuegulrot og Juanita tomat fra BAMA skal inngå.

 

Risottoris skal benyttes som metningsgarnityr 

 

Alpeost fra TINE og Kalv fond til saus fra Unilever skal inngå

 

Dessert

 

Desserten skal inneholde følgende råvarer.

 

Caramélia 36% fra Valhrona, bringebær fra Valldal, BAMA, ferskenpure fra Idun Industri

 

Praktisk oppgave

 

Filetering

 

Det vil under konkurransen bli lagt vekt på filetering av Sterling Kveite. Fileteringen skal foregå på tidspunkt dere får angitt finaledagen. Denne fileteringen observeres og vurderes av dommere.

Første forrett vil bli presentert kl 1320, og hvor alle som ønsker er hjertelig velkomne til å ta en titt på disse flinke ungdommene.

 

 

 

 

 NKL Sponsorer: gilde_farge.png prior_farge.png  asko_web.png

 tine_web.jpg

 elctrolux_lav.png  scandic red pms 1861.jpg  bama_ny 2013.jpg  sportex_ny logo 2013.jpg  

 

 

  tamahagane.jpg             culina.png   figgjo1.png

  ufs_logotype_rgb.png

 cridthvidt.jpg corinor ny 2012 for annonser2.jpg         

 gastronaut-logo (lavoppl.).jpg

pacojet5.jpg  

 

 

 form2.png  sfc logo_blue1.jpg  tork.jpg  valhrona.png  mathallen-logo.png  colorline.jpg  empakk-logo.png dunicmyk converted.jpg    
  logo matbyraèet impuls.jpg  2017_idun_industri_logo_eps1.jpg  santa-maria.jpg  meny_logo_ny_cmyk1.jpg  nho_reiseliv_rgb.png rv_logo_sort1.jpg  scanbox_logotype_payoff_rgb_eps1.jpg hc_logo1.jpg  
                
 Lokale Sponsorer  sterling logo_silver_web.png  lærlingskompaniet.jpg  rogaland-fylkeskommune-455-175.jpg  spv-ms-tile-wide.png NORSK RESTAURANTSKOLE
   norrøna.jpg  image001.jpg  servitã¸rlauget_logo_20191.jpg  solera_logo_uteliv_ farge til trykk_cmyk[2].png  evergood_kaffe_to_linjer sort.jpg
 Lokale støttespillere dekketbord-logo_2.png

 norengros kjosavik as logo.jpg

 ecolab.png  linde_plc_logo_1_srgb.jpg  tekstilvask_logo.png
 
Lokale restauranter :
Fish&cow/tango, Renaa, Herlige Stavanger Restauranter, Sabi Sushi